فیبروز ابرو چیست؟ | بررسی صفر تا صد فیبروز ابرو

فیبروز ابرو چیست؟ | بررسی صفر تا صد فیبروز ابرو

انسان همیشه و همواره به دنبال راهی است برای زیبا شدن، آنچه که در زیبا شدن چهره تاثیر بسزایی دارد، شکل و فرم ابروها می‌باشد، این که همه‌ی ما به طور طبیعی ابروهای خوش حالت و پرپشت نداریم و همین امر باعث می‌شود که روز به روز، متدهای جدیدتر و بروزتری برای زیبایی  ابرو در حوزه‌ی آرایشگری، ارائه شده و با استقبال بانوان نیز مواجه شوند.

متدهایی مثل تاتو ابرو، هاشور ابرو، میکروبلیدینگ ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو و فیبروز ابرو.

من دراین مقاله می‌خواهم با کمک شیرین قاسمی یکی از بهترین پیگمنترهای کشور و نیز مدرس بین‌المللی این حوزه به بررسی روشی که از نظر خیلی‌ها بهترین روش برای داشتن ابروهای طبیعی و زیبا است و بیشتر از بقیه‌ی روش‌ها مورد استقبال قرار گرفته است بپردازم. فیبروز ابرو، روشی که این روزها خیلی اسمش را شنیدیم.

ولی فیبروز ابرو چیست و دلیل محبوبیت بیش از حد آن چه می‌باشد؟

فیبروز ایرو چیست؟

فیبروز ابرو، روشی است که طبق چهار مدل ارائه شده در کمپانی فی، توسط برانکو بابیک طراحی شده است.

در این روش پیگمنتر با توجه به قواعد طلایی چهارگانه می‌تواند فرم و شکل صورت را در نظر گرفته و ابرو را طبق استانداردهای جهانی طراحی کند.

این روش از یک قوانین و استاندارد خاصی پیروی می‌کند و براساس یک پایه‌ی از پیش تعیین شده و همچنین طبق فرم صورت، انجام می‌شود.

این روش، یک روش آرایشی نیمه دائمی برای ایجاد خطوط هاشور در ابرو، برای رفع نواقص احتمالی ابرو و زیبایی آن به کار می‌رود.

در روش فیبروز با استفاده از سوزن‌های یکبار مصرف و به صورت دستی در بین ابرو، هاشور و سایه ایجاد می‌کنند.

این روش در حال حاضر بهترین متد و پرطرفدارترین روش برای زیباتر کردن و پرپشت‌تر نشان دادن ابرو می‌باشد، هدف از اجرای فیبروز، داشتن ابروهایی است که علاوه‌بر زیبایی، طبیعی نیز بوده و فرم ابرو و همچنین به طور کلی، چهره را غیرطبیعی نمی‌کنند.

روش فیبروز ابرو دارای طرح‌ها و مدل‌های متفاوتی است، اما انتخاب مدل آن با توجه به استاندارهای مناسب چهره شما انتخاب می‌شود نه صرفا براساس سلیقه‌ی شما.

چهار مدل ارائه شده در کمپانی phi عبارتند از:

Spine-3

به مدل تیغ ماهی معروف است که در آن نقطه کانونی هاشور، انتهای ابرو می‌باشد.

Spine-5

معروف به ابروی آسیایی می‌باشد و نقطه‌ی کانونی هاشور در این مدل، در پایین ابرو و در بین قوس ابرو و ابتدای ابرو واقع می‌شود.

Spine-6

به این نوع مدل، مدل کلاسیک می‌گویند، چرا که در این مدل نقطه‌ی کانونی هاشور در بخش قوس پایینی ابرو و همچنین همه‌ی جهت‌ها به سمت و سوی قوس پایینی، طراحی می‌شوند.

 Upper spine

همانطور که از اسمش پیداست، در این مدل تمام هاشورها در بالای ابرو قرار دارد زیرا نقطه‌ی کانونی هاشور در بالای ابرو قرار گرفته است.

چهار مدل بالا، توسط کمپانی phi ارائه شده و مناسب با فرم چهره می‌باشد.

روش انجام فیبروز ابرو

فیبروز، یک مهارت دستی برای فرم دهی ابرو است که با استفاده از یک قلم سوزنی، تیغ، و رنگ انجام می‌شود و در آن رنگ به لایه‌های زیرین پوست نفوذ می‌کند، به همین دلیل رنگ آن به صورت روشن‌تری نمایان می‌شود.

با انجام فیبروز ابرو، حالت قرینگی بین ابروها حفظ شده و در صورت قرینه نبودن ابروها، این قرینگی ایجاد می‌گردد.

آیا فیبروز ابرو دردناک است؟

این روش به دلیل اینکه در اجرای آن از سوزن استفاده می‌شود، برای افرادی که پوست بسیار حساسی دارند، اندکی دردناک است و برای از بین بردن درد آن، از بی‌حس کننده استفاده می‌شود.

ممنوعیات و نکات مهم در روش فیبروز ابرو

انجام فیبروز برای خانم‌های باردار، مادران در دوران شیردهی، بیماران مبتلا به صرع، سرطان، دیابت و کسانی که اختلالات پوستی مانند: پسوریازیس، تبخال و اختلالاتی از این قبیل، ممنوعیت دارد.

کسانی که داروهای رقیق کننده‌ی خون مصرف می‌کنند و افرادی که بد زخم هستند نیز بهتر است از انجام این روش خودداری کنند.

افرادی که انجام فیبروز برای آن‌ها ممنوعیت دارد، اگر اصرار به انجام این روش دارند بهتر است قبل از انجام، با پزشک خود مشورت کنند.

اشخاصی که قبلا تاتو انجام داده‌اند، نمی‌توانند فیبروز ابرو انجام دهند، چرا که طرح فیبروز ابرو آنقدر ظریف می‌باشد که نمی‌توان نتیجه‌ی آن را در ابروهای تاتو شده دید.

و اما چند نکته مهم درباره‌ انجام فیبروز ابرو!

 • اگر بوتاکس انجام داده‌اید، سه هفته صبر کنید و سپس برای فیبروز ابرو اقدام کنید.
 • یک هفته قبل از فیبروز ابرو نباید ابروها را رنگ کنید.
 • اگر از سرم‌های رشد و تقویت مو و ابرو، برای ابروی خود استفاده می‌کنید، بهتر است از دو روز قبل از انجام فیبروز و تا هفت روز بعد از آن استفاده از آن‌ها را متوقف کنید، زیرا به دلیل داشتن فرمولاسیون خاص ممکن است باعث خون ریزی بیشتر شود و شما نتوانید نتیجه‌ی بهتری را ببینید.
 • برای انجام فیبروز ابرو، مهم است که پوست شما عاری از هرگونه زخم و جراحت باشد، اگر دچار زخم در صورت خود هستید، انجام فیبروز را به بعد از درمان زخم خود موکول کنید.
 • در انجام فیبروز ابرو به دلیل این که این روش باید طبق قوانین از پیش تعیین شده‌ای انجام شود و در آن از تیغ و سوزن استفاده می‌شود، حتما قبل از اقدام از بهداشت و حرفه‌ای بودن کادر مرکزی که می‌خواهید در آن کار فیبروز را انجام دهید توجه داشته باشید.
 • یک نکته مهم دیگر این است که بهتر است قبل از انجام فیبروز ابرو با یک پزشک متخصص زیبایی مشورت کنید و از سازگاری پوست خود با روش و مواد فیبروز اطمینان حاصل کنید، چرا که ممکن است مواد آن با پوست شما سازگاری نداشته باشد.

البته بهتر است این نکته را برای تمام اقدامات زیبایی خود رعایت کنید.

نکات مهم در فیبروز ابرو- شیرین قاسمی

مرکز زیبایی شیرین قاسمی، یکی از بهترین‌ها در حوزه‌ی

زیبایی ابرو با تمام متدها هستند و می‌تونید با اطمینان

خاطر کامل و خیالی آسوده، ابروهای خود را به دستشان بسپارید.

فیبروز ابرو چه تفاوتی با میکروبلیدینگ ابرو دارد؟

شیرین قاسمی در مورد تفاوت‌های بین فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ ابرو می‌گوید: به عنوان شاخص‌ترین و مهم‌ترین تفاوت این دو روش، می‌توان به بنیانگذار آن‌ها اشاره کرد، فیبروز ابرو طبق قوانین خاص و استانداردهای زیبایی چهره، توسط کمپانی معتبر زیبایی فی ارائه شده است اما میکروبلیدینگ ابرو بیشتر جنبه‌ی عملی دارد و از قوانین خاصی پیروی نمی‌کند و روش انجام آن در مناطق مختلف، متفاوت است.

یکی دیگر از تفاوت‌های این دو روش این است که، میکروبلیدینگ ابرو کاملا طبق سلیقه و نظر مشتری اجرا می‌شود اما فیبروز ابرو طبق قوانین و استانداردهای از پیش تعیین شده و آنچه که برای چهره‌ی مشتری مناسب تعریف شده است انجام می‌شود.

اگرچه در هر دو روش از وسایل دستی استفاده می‌شود اما سوزن‌ها و رنگدانه‌هایی که در فیبروز ابرو استفاده می‌شود بسیار با کیفیت‌تر می‌باشند.

تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ ابرو- شیرین قاسمی

به همین دلیل جهت آشنایی بهتر شما عزیزان و درک تفاوت‌های بین میکروبلیدینگ ابرو و فیبروز ابرو 

من برای شما به عنوان هدیه یک دوره‌ی آموزشی میکروبلیدینگ ابرو تهیه کردم 

تا شما عزیزان بتونید به راحتی در این دوره شرکت کنید.

تفاوت‌های تاتوی ابرو و فیبروز ابرو

شیرین قاسمی در این باره می‌گوید: پاک کردن تاتو ابرو بسیار سخت است و همیشه مقداری از رنگ تاتو بر روی ابرو می‌ماند اما پاک کردن فیبروز ابرو به مراتب آسان‌تر است و پس از پاک کردن آثاری از آن به جا نمی‌ماند، زیرا در روش فیبروز جوهر و رنگ استفاده شده به عمق پوست نفوذ نمی‌کند و همین موضوع، سبب محبوبیت بیشتر فیبروز می‌باشد.

روش فیبروز ابرو بر خلاف تاتو ابرو که مانند نقاشی می‌باشد، طرح مویی شکل دارد و ابروی شما کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید.

مزایای روش فیبروز ابرو از دید شیرین قاسمی

از جمله بهترین و اصلی‌ترین مزیت‌های فیبروز ابرو این است که در صورت تمایل به تغییر مدل ابرو به آسانی پاک می‌شود و ردی از آن به جا نمی‌ماند.

از دیگر مزایای فیبروز ابرو، این روش محبوب و دوست داشتنی، می‎‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این روش پس از اجرا در مقایسه با هاشور ابرو، تاتو ابرو و به طور کلی دیگر روش‌های زیبایی ابرو، التهاب، سوزش و نیز هنگام اجرای روش، درد کمتری دارد.
 • در این روش به دلیل طراحی مویی شکل آن، ابرو طبیعی‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.
 • این روش به تاج ابروها، فرم و شکل زیبایی می‌دهد.
 • بهترین گزینه برای رفع مشکل قرینه نبودن ابروهاست.

 اگر بخواهیم در مورد معایب این روش صحبت کنیم می‌توانیم بگوییم که تنها عیب این روش، فقط این است که افرادی که در گذشته بر روی ابروی خود تاتو داشته‌اند نمی‌توانند این روش را بر روی ابروی خود اجرا کنند.

شیرین قاسمی می‌گوید: برخی از افراد بر این باورند که عمر این روش خیلی کم است اما به این نکته توجه ندارند که کیفیت رنگ  و عمق مناسب کاشت رنگ در ماندگاری آن بسیار مهم است و حتما باید جایی را برای فیبروز ابرو انتخاب کنند که از کیفیت رنگ و حرفه‌ای بودن پیگمنتر آن، مطمئن باشند؛ به عنوان مثال من در مجموعه خودم سعی کردم برای پیگمنترهام دوره‌های تخصصی ویژه‌ای بذارم و اونا رو به یک پیگمنتر خوب و حرفه‌ای تبدیل کنم.

تفاوت‌های تاتوی ابرو و فیبروز ابرو

شیرین قاسمی در این باره می‌گوید: پاک کردن تاتو ابرو بسیار سخت است و همیشه مقداری از رنگ تاتو بر روی ابرو می‌ماند اما پاک کردن فیبروز ابرو به مراتب آسان‌تر است و پس از پاک کردن آثاری از آن به جا نمی‌ماند، زیرا در روش فیبروز جوهر و رنگ استفاده شده به عمق پوست نفوذ نمی‌کند و همین موضوع، سبب محبوبیت بیشتر فیبروز می‌باشد.

روش فیبروز ابرو بر خلاف تاتو ابرو که مانند نقاشی می‌باشد، طرح مویی شکل دارد و ابروی شما کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید.

تفاوت تاتو ابرو با فیبروز ابرو- شیرین قاسمی

عوامل موثر در ماندگاری فیبروز ابرو

 • انتخاب رنگ با کیفیت توسط پیگمنتر
 • عمق کاشت رنگ
 • مراقبت‌های پوستی مشتری پس از انجام فیبروز ابرو

تاثیر زیادی بر عمر ماندگاری فیبروز ابرو دارد.

شیرین قاسمی، پیگمنتر حرفه‌ای و مدرس بین‌المللی معتقد است: که استفاده از رنگ با کیفیت، کاشت در عمق مناسب باعث می‌شود که این روش بین شش ماه تا یک سال روی ابرو باقی بماند. این مدت تقریبی به این دلیل است که مراقبت‌های پوستی مشتری تاثیر بسزایی بر عمر ماندگاری این روش دارد.

ایشان تاکید دارد که قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب، تاثیر بسزایی در تغییر رنگ ابروی فیبروز شده‌ی شما دارد.

ایشان که در کار زیبایی 16 سال سابقه دارند و همچنین 14 سال در لاین میکاپ فعالیت داشته‌اند و علاوه‌بر این مدرس بین‌المللی هستند، یک پیگمنتر حرفه‌ای محسوب می‌شوند، می‌گویند: طبق تجربه‌ای که در طی سال‌هایی که این روش را انجام می‌دهم بدست آورده‌ام؛ تغییرات هورمونی نیز تاثیر چشمگیری در عمر ماندگاری فیبروز دارند و مشکل هورمونی می‌تواند عمر رنگ فیبروز را کاهش دهد.

مراقبت‌های بعد از انجام فیبروز ابرو

  •  

   • تا سه روز ابروهای خود را خیس نکنید و مراقب باشید که نشوید.
   • تا یک هفته از رفتن به استخر، سونا و جکوزی خودداری کنید.
   • تا یک هفته پس از انجام فیبروز ابرو از پماد ویتامین A استفاده کنید و از خشکی ابرو جلوگیری کنید، پماد هیدروکورتیزون چشمی نیز در بهبود سریع، تاثیر بسزایی دارد.
   • تا زمان بهبود، بهتر است در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.
   • از خاراندن و کندن زخم‌ها پرهیز کنید.

   سخن پایانی

   من در مقاله‌ی بالا در مورد روش فیبروز ابرو صحبت کردم و طبق آنچه که از شیرین قاسمی یکی از پیگمنترهای ‌حرفه‌ای کشور متوجه شدم رو به شما عزیزان انتقال دادم.

   در واقع آنچه که با هم متوجه شدیم این است که روش فیبروز ابرو به دلیل پیروی از استانداردها و قوانین خاص و دارای چارچوب مشخص، بهترین روش برای داشتن ابروهای پرپشت و زیبا می‌باشد، اما این که کجا و توسط چه کسی انجام شود امر بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد.

   من قصد دارم برحسب تجربه‌ی شخصی خودم یکی از بهترین مراکز زیبایی و آموزشی کشور رو به شما عزیزان معرفی کنم و اون هم مرکزی نیست جز مرکز زیبایی شیرین قاسمی. چراکه شما می‌توانید برای مشورت درباره‌ی این روش و انجام آن، این مرکز زیبایی را انتخاب کنید و اصلا دلواپس نتیجه‌ی آن نباشید چرا که حتما نتیجه همان می‌شود که شما انتظارش را دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

برای رزرو وقت میتوانید با شماره ۰۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹ تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید

میکروپیگمنتنشن آقایان

میکروبلیدینگ آقایان

نمونه کار های چشم

نمونه کار های لب

نمونه کار های ابرو