میکروبلیدینگ چیست؟ | مقایسه‌ی میکروبلیدینگ با سایر تکنیک‌های ترمیمی

میکروبلیدینگ چیست؟ | مقایسه‌ی میکروبلیدینگ با سایر تکنیک‌های ترمیمی

داشتن ابروهایی زیبا یکی از پایه‌های اصلی در جذاب‌تر نشان دادن صورت می‌باشد. طی سال‌های گذشته روش‌های بسیاری جهت تصحیح فرم و ترمیم ابروها به جامعه ارائه شده که یکی از بهترین شیوه‌های اصلاح و زیبایی ابرو، میکروبلیدینگ و یا همون هاشور ابرو می‌باشد که در سال‌های نه چندان دور شدیدا مورد استقبال و توجه افراد و مخاطبان حوزه‌ی زیبایی قرار گرفته است. البته من هم مثل شما عزیزان به اندازه‌ی کافی با میکروبلیدینگ ابرو آشنایی نداشتم به همین دلیل به سراغ شیرین قاسمی، یکی از بهترین پیگمنترها و مدرس بین‌المللی میکاپ رفتم و از ایشون در مورد میکروبلیدینگ ابرو، تفاوت آن با سایر شیوه‌های ترمیمی و همچنین عوارض احتمالی ناشی از میکروبلیدینگ پرس‌وجو کردم.

شیرین قاسمی در این باره می‌گوید: در میکروبلیدینگ که یکی از شیوه‌های آرایش نیمه دائم ابروها به شمار می‌آید، به واسطه‌ی قلمی که تشکیل شده از تعدادی تیغه است، خطوط باریک و نازکی همچون تار موهای طبیعی ابرو، با بکارگیری رنگدانه‌ها در بخش‌های خالی ابروها ایجاد شده و در آخر ابروهای شما قرینه‌تر، زیباتر و در عین حال پرپشت‌تر به چشم می‌آید. شیرین قاسمی می‌گوید: اگر از این که مدام ابروهای خود را آرایش کرده و یا مرتب خسته شدید و یا ابروهای قرینه‌ای ندارین و مدام مجبورین هر روز یه تایمی از وقت خود را فقط برای آرایش ابروهای خود بگذارید، تکنیک میکروبلیدینگ ابرو بسیار برای شما مناسب و کاربردی خواهد بود.

صحبت‌های شیرین قاسمی در مورد میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو یکی از تکنیک‌های نیمه دائمی زیبایی جهت تغییر شکل ابرو و پر کردن آن محسوب می‌شود. در این تکنیک از تیغه‌های دستی که تشکیل شده از 10 الی 12 تا سوزن برای به وجود آوردن برش‌هایی بسیار ریز و کوچک در پوست استفاده می‌کنیم. این کار باعث می‌شود که رنگدانه‌ها در برش‌های ریزی که ایجاد کرده‌ایم رسوب کنند. شکل تیغه‌ها به نحوی مدل‌سازی شده که جلوه‌ای بسیار طبیعی به خطوط کشیده شده بدهد، درست مثل موهای واقعی ابرو 🤩🤩

ماندگاری میکرو ابرو- شیرین قاسمی

تکنیک میکروبلیدینگ که به هاشور ابرو نیز معروف است برای کسانی که ابروهای نازک دارند، داخل ابروهای آن‌ها ریخته و یا این که ابروهای قرینه ندارند مناسب بوده و توصیه می‌شود.

در جلسه‌ی نخست میکروبلیدینگ، رنگ ابرو و همچنین فرم مدنظرتان را به تکنسین میکروبلیدینگ بگویید و تکنسین با توجه به مدل ابرو و صورت شما شکل ابروی مدنظرتان را با کمک مداد، خط‌کش و نخ رنگی روی چهره شما طراحی کرده و بعد از آن با بکارگیری لوازم مخصوص و ویژه، کار میکروبلیدینگ را برای شما شروع می‌کند.

در جلسه اول احتمال دارد شما کمی معطل شوید چون تقریبا 1 الی 2 ساعت زمان می‌برد؛ همچنین تقریبا بعد از گذشت 4 تا 6 هفته از جلسه‌ی نخست میکروبلیدینگ، یعنی درست موقعی که زخم‌های پوست شما التیام می‌یابد به یک جلسه‌ی ترمیمی نیاز خواهید داشت تا به آن نتیجه‌ای که دوست دارین برسید.

شیرین قاسمی در این باره می‌گوید: در میکروبلیدینگ که یکی از شیوه‌های آرایش نیمه دائم ابروها به شمار می‌آید، به واسطه‌ی قلمی که تشکیل شده از تعدادی تیغه است، خطوط باریک و نازکی همچون تار موهای طبیعی ابرو، با بکارگیری رنگدانه‌ها در بخش‌های خالی ابروها ایجاد شده و در آخر ابروهای شما قرینه‌تر، زیباتر و در عین حال پرپشت‌تر به چشم می‌آید. شیرین قاسمی می‌گوید: اگر از این که ابروهای خود خسته شدید و یا ابروهای قرینه‌ای ندارین و مدام مجبورین هر روز یه تایمی از وقت خود را فقط برای آرایش ابروهای خود بگذارید، تکنیک میکروبلیدینگ ابرو بسیار برای شما مناسب و کاربردی خواهد بود.

میکروبلیدینگ بلافاصله اثر می‌‌گذارد. اما امکان دارد شما فورا بعد از انجام میکروبلیدینگ در ناحیه‌ی ابروها مقداری حساسیت و قرمزی را تجربه بکنید، ولی خوبیش این است که می‌توانید بلافاصله نتیجه رو ببینید. این هم بگم که احتمال دارد در ابتدا امکان داره که ابروهای شما تیره دیده شود، ولی پس از التیام پوست و ته نشین‌ شدن رنگدانه‌ها، ابروهای شما کاملا طبیعی دیده می‌شود.

جلسه‌ی دوم ترمیمی پس از التیام زخم ابروها به شدت ضروری بوده و به انجام آن تاکید می‌شود. این میزان تاکید به این دلیل است که تکنسین میکروبلیدینگ می‌تواند بخش‌های از دست رفته و یا نقاطی که رنگدانه‌ها در آن قسمت نیافتاده‌اند را پر کرده و رخ کلی ابروها را مورد بررسی قرار داده و آن را اصلاح کند.

مدت زمان اثرگذاری میکروبلیدینگ- شیرین قاسمی

من یک دوره‌ی آموزش میکروبلیدینگ ابرو تهیه کردم که دوست دارم

 این دوره رو به دوستان علاقه‌مندم به این حوزه هدیه بدم.

تفاوت‌های بین میکروبلیدینگ ابرو و میکروپیگمنتیشن

میکروبلیدینگ ابرو و میکروپیگمنتیشن ابرو هر دو در گروه تکنیک‌های هاشور ابرو قرار می‌گیرند. با این وجود در تکنیک میکروپیگمنتیشن از یک تیغه به جای ابزار چند تیغه استفاده می‌شود تا تکنسین‌ها بتوانند با ایجاد برش‌هایی کوچک و ریز، رنگدانه‌ها را در زیر برش‌های ایجاد شده قرار دهند تا خطوط ابرو ظاهری مانند موهای طبیعی بشود. این نوع مدل هاشور ابرو بیشتر برای کسانی مناسب است استفاده کنند که به شکل طبیعی ابروهایی پرپشت و یا پرتری دارند ولی قسمتی از ابروها آن‌ها به صورت نقطه‌ای خالی شده و یا قصد دارند ابروهای خود را مقداری تغییر شکل دهند. تیغه‌ به صورت تکی در لوازم میکروپیگمنتیشن به تکنسین این امکان را می‌دهد که دقت بیشتری را جهت رسم خطوط بر روی ابرو داشته باشد.

در میکروبلیدینگ ابرو، رنگ به شکل خط به خط، مانند تار موهای ابرو و همچنین هم‌سو با آن اما به شکلی ریز و درشت کشیده می‌شوند که از این جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن، ظاهری خاص و طبیعی‌تری را به ابروهای شما می‌دهد. از طرفی هم در روش میکروپیگمنتیشن عمق ابر‌وها بیشتر بوده و به همین دلیل ماندگاری دراز مدت‌تری را شامل می‌شود.

اما میکروبلیدینگ ابرو هم نسبت به میکروپیگمنتیشن در مدت زمان کوتاه‌تری زخم‌ها التیام یافته و هزینه‌‌ی بسیار کمتری هم دارد اما در مقابل دوام کوتاه‌تری را هم شامل می‌شود. به همین خاطر است که میکروبلیدینگ ابرو به عنوان یک تکنیک کمتر تهاجمی جهت ایجاد طرح‌های طبیعی ابرو محسوب می‌شود.

تفاوت میکروبلیدینگ ابرو با میکروپیگمنتیشن- شیرین قاسمی

تفاوت‌های بین میکروبلیدینگ ابرو و تاتوی ابرو

شیرین قاسمی در مورد تاتوی ابرو می‌گوید: تاتوی ابرو شباهت زیادی به تاتوی معمولی داره به این خاطر که جوهر رو به وسیله‌ی قلم و یا اسلحه، با لرزش بسیاری روی پوست قرار می‌گیرد تا با استفاده از سوزن به درون پوست نفوذ کند. بکارگیری جوهر به جای رنگدانه یکی از تفاوت‌های چشم‌گیر میان میکروبلیدینگ ابرو و تاتوی ابرو می‌باشد. جوهر عمری ابدی دارد و هیچگاه از بین نمی‌رود، این در حالی است که رنگدانه‌ها عمر کمی را داشته و با گذر زمان از بین رفته و محو خواهند شد.

امروزه تاتوی ابرو به دلیل گسترش یافتن تکنیک‌های دیگری همچون هاشور ابرو، محبوبیت خود را از دست داده و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابروهایی که تاتو شده‌اند ظاهری بسیار مصنوعی نسبت به ابروهای هاشور شده دارند و نیز بیشترشان با گذشت زمان، رنگ خود را از دست داده و به زنگ قرمز می‌زنند.

اما با این وجود برای بعضی از خانم‌های سن‌وسال‌دار که مشکل ریختگی ابرو دارند و یا حتی افرادی که ابروهای کم‌پشت و همچنین نازک دارند، برای این دسته از افراد جهت تصحیح فرم ابروهایشان از تکنیک تاتوی ابرو استفاده می‌شود. در هر صورت اگر دوست دارید ابروهایتان فرم طبیعی داشته باشد به خاطر این که ابروها در تکنیک تاتو، فرم غیرطبیعی به خود می‌گیرند به همین دلیل به شما توصیه می‌شود که هرگز به سراغ این شیوه نرفته و در عوض تکنیک‌های دیگری را جهت ترمیم ابروهای خود انتخاب کنید.

تاتو ابرو بهتره یا میکرو- شیرین قاسمی

میکروبلیدینگ ابرو بهتر است یا کاشت ابرو؟

کاشت ابرو به دو شکل کاشت موی مصنوعی و همچنین کاشت موی طبیعی صورت می‌گیرد. شیرین قاسمی پیگمنتر و مدرس بین‌المللی کشورمان در این باره می‌گوید: در کاشت موی مصنوعی از تارهای مصنوعی مو استفاده میشه و این درحالی است که در کاشت موی طبیعی، فولیکول‌های مو انتقال می‌یابد. موهایی که در شیوه‌های کاشت مصنوعی و یا ترمیم مو کاشته می‌شوند، قابلیت رشد کردن را ندارند چرا که زنده نیستند. اما در کاشت موی طبیعی، موهایی که کاشته می‌شوند فرم گرفته، قابلیت رشد و رنگ شدگی دارند و شما می‌توانید به راحتی با آن‌ها همانند موهای طبیعی خود رفتار کنید.

طول عمر کاشت ابروی طبیعی به شکل دائمی بوده و هیچگاه از بین نمی‌رود و ابروهایی که کاشته می‌شوند پس از گذشت  6 ماه کامل شکل ابروهای طبیعی شما را به خود گرفته و به هیچ عنوان قابل تشخیص نیستند. به همین دلیل کاشت ابرو چه در زمینه هزینه، چه در ظاهری که به ابروهای شما می‌دهد و نیز چه در روند انجام تکنیک با میکروبلیدینگ ابرو و همچنین سایر تکنیک‌های هاشور ابرو تفاوت دارد. اگر شما با مسئله‌ی ریختگی شدید ابرو مواجه هستید و یا این که ابروهای بسیار کم‌پشت دارید به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که حتما به یک پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرده و اقدام به عمل کاشت مو کنید. ولی اگر ابروهای شما بیش از اندازه کم‌پشت نیست و تنها فقط قصد دارید که ابروهای پهن و پرپشت‌تری را داشته باشید با در نظر گرفتن هزینه و همچنین زمان مورد نظر، تکنیک میکروپیگمنتیشن ابرو و یا میکروبلیدینگ ابرو بسیار مناسب‌تر و نیز اقتصادی‌تر می‌باشد.

کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ- شیرین قاسمی

اما بشنوید از شیرین قاسمی در مورد طول عمر میکروبلیدینگ ابرو

بقای ابروها میکروبلید شده چیزی بین یک الی سه سال است و شایان به ذکر است که این امر بستگی به نوع پوست شما دارد. اگر شما پوستی چرب داشته باشید رنگدانه‌هایی که روی ابروی شما کار شده است سریع‌تر محو شده و از بین می‌روند. به همین دلیل شما باید مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ را جدی بگیرید تا طول عمر رنگدانه‌ها بر روی پوست شما بیشتر باشد. در شیوه‌ی میکروبلیدینگ «فیبروز ابرو» جنس رنگدانه‌ها و همچنین نوع مواد بکار برده شده با شیوه‌ی میکروبلیدینگ معمولی بسیار متفاوت است و به همین دلیل معمولا در تکنیک فیبروز ابرو پایداری و طول عمر رنگدانه‌ها بسیار کوتاه‌تر می‌باشد. به طوری که در این شیوه برای این که ابروهای شما فرم و زیبایی خود را از دست نداده و دچار تغییر نشوند بهتر است با در نظر گرفتن جنس ابروهای خود هر 8 الی 10 ماه یک‌بار هاشور ابروهای خود را بازسازی کنید.

بعد از انجام میکروبلیدینگ ابرو از چه کارهایی باید اجتناب کنیم؟

در ساعت‌های اولیه پس از اجرای میکروبلیدینگ، احتمالا ابروهای شما مقداری شکننده شود که خب این اتفاقی طبیعی است و اصلا جای نگرانی ندارد. رنگ ابروها در روزهای نخست بعد از اجرای میکروبلیدینگ امکان دارد بسیار تیره به چشم بخورد ولی به محض جا افتادن رنگدانه‌ها و همچنین التیام زخم‌های پوست، رنگ ابروها تقریبا تا 60 درصد روشن‌تر خواهد شد.

همچنین تقریبا در روز سوم و یا چهارم، ابروهای شما دچار خارش شده و یا پوسته‌پوسته می‌شوند. در این زمان شدیدا از خاراندن و یا خراشیدن ابروهای خود دوری کنید. بد نیست بدونید که در هفته‌ی نخست، حتما باید از خیس شدن و عرق کردن ابروها خود جلوگیری کنید. به همین خاطر است که شما باید در هفته‌ی اول از انجام هرگونه فعالیت ورزشی، رفتن به استخر و سونا و یا باشگاه به طور جدی خودداری کرده و موقع شستن صورت خود، بسیار مراقب باشید که آب به ابروهایتان نخورد.

شما می‌توانید برای پاک کردن خون و یا هرگونه ترشح احتمالی، یک پنبه را برداشته و آن را آغشته به آب استریل و یا سرم نمکی کرده و با آن به آرامی دور ابروهای خود را تمیز کنید. سعی بر این داشته باشید که تا هفته چهارم به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار نگرفته و تا ده روز از هیچ نوع محصولات آرایشی، لایه‌بردار و یا لیرز به هیچ عنوان استفاده نکنید.  

همچنین بعد از انجام میکروبلیدینگ بهتر است که در معرض گرد و خاک قرار نگیرید و نیز در هنگام رانندگی شیشه‌های ماشین را پایین نکشید، این کار به این دلیل است که ممکن است ذرات معلق در هوا موجب سوزش و یا عفونت در محل زخم‌های ابرو شما بشوند. بعد از گذشت چهار هفته، زخم پوست زیر ابروهای شما به طور کامل بهبود پیدا می‌کند. حتما از کرم‌های ترمیم کننده‌ای که برای شما تجویز شده استفاده کرده و سعی کنید استفاده از این کرم‌ها را هیچگاه فراموش نکنید.  

چند روز بعد از میکروبلیدینگ میتوان صورت را شست- شیرین قاسمی

میکروبلیدینگ ابرو چه عوارضی دارد؟

واکنش آلرژیک و همچنین عفونت هر دو عارضه‌هایی هستند که امکان دارد بعد از اجرای میکروبلیدینگ برای شما عزیزان پیش بیاید. بهتر است برای پیشگیری از خطر بروز عفونت، حتما در انتخاب کلینیک، تکنسین و یا حتی سالنی که انتخاب می‌کنید و قصد مراجعه به آنجا را دارید بسیار دقت کنید تا اطمینان کافی را پیدا کنید که تمامی تجهیزات و وسایلی که مورد استفاده قرار می‌گیرد به خوبی ضدعفونی و استریل شده باشند.

اگر پوست شما بسیار حساس هست و به همین دلیل در مورد واکنش آلرژیک کمی نگران هستید و دلشوره دارید، می‌توانید پیش از انجام میکروبلیدینگ، از تکنسین خود درخواست تست موضعی جهت وارسی حساسیت مواد کنید. پس از انجام این تست، قرمزی و نیز حساسیت برای مدت زمان کمی و نیز مقداری خونریزی کاملا طبیعی است ولی اگر همچنان درد ادامه پیدا کرده و موضع مورد نظر تورم پیدا کرده و یا شروع به چرک کردن کرد، سریعا به یک متخصص مراجعه کنید.

در پایان:

اگر شما قصد دارید که ابروهای خود را اصلاح و ترمیم کنید، جنس پوست خود و همچنین احتمال بروز حساسیت پوستی را حتما می‌بایست در نظر گرفته و این نکته را نیز به یاد داشته باشید که در تکنیک‌های ترمیم نیمه دائمی و همچنین دائم ابرو، برای این که ابروهای خود را به فرم اولیه خود برگردانید کار بسیار سختی را در پیش دارید؛ به همین دلیل در انتخاب تکنیک و همچنین فرم ابروهای خود دقت زیادی داشته باشید و افزون بر آن حتما اطمینان لازم را نسبت به کیفیت کلینیک و یا سالن زیبایی که قصد دارید به آن مراجعه کنید پیدا کنید تا در حین کسب و رسیدن به نتیجه دلخواه خود، سلامت ابروها و همچنین از همه مهم‌تر پوست شما هم تضمین شود.

شما عزیزان می‌توانید جهت دریافت خدمات ابروی شیرین قاسمی 

بر روی دکمه زیر کلیک فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

برای رزرو وقت میتوانید با شماره ۰۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹ تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید

میکروپیگمنتنشن آقایان

میکروبلیدینگ آقایان

نمونه کار های چشم

نمونه کار های لب

نمونه کار های ابرو